«Схаменіться»: у Раді відреагували на підвищення вартости бензину
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев звернувся до представників паливного ринку із закликом не використовувати панічні настрої для отримання надприбутків на тлі зростання вартости пального.
У своєму Telegram він застеріг учасників ринку від зловживань і натякнув на можливе втручання Антимонопольного комітету. «Схаменіться. Не змушуйте звертатися до Антимонопольного», — написав депутат.
Гетманцев визнав, що паливний сектор працює за законами бізнесу й орієнтований на прибуток. Утім, він наголосив: у період війни, коли багато громадян і підприємств залежать від генераторів, ринок має враховувати й соціальну складову.
На його думку, нинішнє різке підвищення цін має «дуже обмежений причинно-наслідковий зв’язок» із подіями в Ірані, зважаючи на часову різницю між загостренням ситуації та реальним впливом на постачання нафтопродуктів.
Нагадаємо, з 2 до 3 березня в Україні світлі нафтопродукти подорожчали в середньому приблизно на 2 грн за літр, перевищивши позначку 65 грн/л. Скраплений газ зріс у ціні на 58 копійок — до 39,05 грн/л.
Експерти зазначають, що нинішній стрибок цін зумовлений не дефіцитом, а панічними настроями на тлі новин про війну в Ірані та побоюваннями щодо можливих перебоїв у постачанні.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «Циклон Doreena принесёт в Украину дождь и мокрый снег»
Мир «В МИД Китая раскритиковали военные действия США и Израиля против Ирана, – Bloomberg»
Происшествия «Спротив триває: 1468-ма доба протистояння України збройній агресії Росії»
Происшествия «В феврале РФ оккупировала 126 кв. км украинских территорий, – DeepState»
Происшествия «Спротив триває: 1469-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Происшествия «Шість американських військових катапультувалися після удару ППО Кувейта»