Поляк за завданням спецслужб РФ готував замах на Володимира Зеленського
Ілюстративне фото з відкритих джерел
У Польщі суд визнав винним у шпигунстві на користь російських спецслужб 50-річного Павла К., який у 2024 році був причетний до підготовки замаху на президента України Володимира Зеленського.
Про це поінформував речник координатора польських спецслужб ABW Яцек Добжинський.
За даними слідства, Павел К. добровільно висловив готовність співпрацювати з російською розвідкою та виконувати завдання розвідувального характеру. Зокрема, йшлося про збирання й передачу інформації щодо системи безпеки аеропорту "Жешув-Ясьонка", що могло бути використано для планування замаху на главу української держави.
Крім того, обвинувачений заявляв про намір приєднатися до приватної військової компанії "Вагнер", а також до військової частини Головного розвідувального управління Російської Федерації.
З урахуванням зібраних доказів окружний суд у Замості визнав Павла К. винним у шпигунстві та призначив йому покарання у вигляді трьох років і шести місяців позбавлення волі.
BAGNET нагадує, у квітні 2024 року Офіс Генпрокурора України та Служба безпеки України спільно з польськими правоохоронцями викрили громадянина Польщі, який ініціював співпрацю з російськими спецслужбами з метою підготовки замаху на президента України.
За інформацією слідства, він мав збирати та передавати російській стороні дані про заходи безпеки в аеропорту "Жешув-Ясьонка". Отримана інформація могла бути використана для організації можливого замаху на Володимира Зеленського під час його перебування на території Польщі.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Взрыв в Монако: пострадал украинский бизнесмен, его жена и сын»
Политика «Перед вступлением в ЕС и послевоенных вызовов Украина будет менять Конституцию, – Стефанчук»
Происшествия «Суд залишив чинним запобіжний захід для ексголови Офісу Президента»
Мир «Стрельба в Штаде не связана с политикой – предварительные выводы немецкой полиции»
Происшествия «Російські війська стратили щонайменше 129 українських військовополонених, – ООН»
Мир «Стармер може продовжити політичну кар’єру в НАТО»