Місцеві мешканці на Донеччині допомагали ворогу обстрілювати власних сусідів
Суд призначив 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна агенту ФСБ, який коригував удари російської авіації по позиціях Сил оборони України на Краматорському напрямку, повідомила Служба безпеки України.
Засуджений шпигував на Донеччині й передавав ворогу координати вогневих позицій реактивної артилерії ЗСУ. Російські війська планували завдавати по цих цілях ударів керованими авіабомбами. Слідство встановило, що чоловік входив до агентурної мережі ФСБ, яка діяла на Краматорському напрямку і коригувала ворожий вогонь. Співробітники СБУ знешкодили цей осередок у два етапи: першу групу агентів викрили у грудні 2022 року, другу — у квітні 2023-го. Тоді в межах спецоперації затримали сімох осіб.
Один із затриманих уже отримав обвинувальний вирок. Йдеться про 50-річного слюсаря місцевого заводу, якого ФСБ завербувала через брата. Родич виїхав до Росії та напряму контактував із куратором російської спецслужби.
Після вербування агент обходив місцевість, фотографував позиції українських військових, фіксував місця зосередження особового складу та важкого озброєння, а також визначав їхні координати. Зібрану інформацію він передавав братові через месенджер, а той — представникам ФСБ.
Суд визнав обвинуваченого винним у державній зраді.
У СБУ також повідомили, що брат засудженого, який переховується на території Росії, раніше отримав заочну підозру у державній зраді.
Підготувала: Ніна Петрович





Шоу-биз «Пішов у вічність Чак Норріс — актор і майстер бойових мистецтв»
Мир «Лондон разрешила американским силам использовать свои базы для ударов по иранским объектам»
Общество «Струсівський замок став осередком розвитку торгівлі та ремесел у XVII столітті (фото)»
Происшествия «Рашисти убили та поранили цивільних людей на Донеччині»
Мир «Трамп пригрозив Ірану знищенням його електростанцій та дав 48 годин на відкриття Ормузької протоки»
Мир «В чешском Пардубице неизвестные подожгли предприятие по производству украинских тепловизоров»