21:35 / 03.12.2025 Происшествия

Українські спецслужби підтвердили вибух на нафтопроводі, що постачає нафту до Європи, – ЗМІ

У ніч на 1 грудня на території Росії стався вибух на одній із ділянок нафтопроводу “Дружба”, яким РФ і далі постачає нафту до низки європейських країн, підтримуючи тим самим свої військові й фінансові можливості.

Про інцидент повідомили джерела Суспільного у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

За інформацією співрозмовників, підрив нафтогону було здійснено поблизу населеного пункту Казинські Висілки на відрізку магістралі Таганрог–Липецьк. Для ураження трубопроводу застосували вибухівку з дистанційним підривом, а також додаткові горючі суміші, що забезпечили інтенсивніше горіння, уточнили в ГУР МО.

Жителі навколишніх територій повідомили про сильний вибух, який вони чули вночі, та про яскраві спалахи в районі Казинських Висілок. Відповідні повідомлення з’явилися й у місцевих пабліках.

Представник української воєнної розвідки наголосив, що російська нафтова інфраструктура — ключове джерело прибутків держави-агресорки та фінансування її оборонно-промислового комплексу — і надалі “вибухатиме та горітиме”, доки Кремль не припинить напад на Україну.

Підготувала: Ніна Петрович