СБУ викрила проросійські неокомуністичні осередки у восьми областях
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Служба безпеки України викрила неокомуністичну мережу, яка діяла за завданням Росії та мала на меті дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. Про це повідомила пресслужба СБУ.
Правоохоронці встановили, що вісьмох учасників мережі викрито у Київській, Черкаській, Одеській, Харківській, Миколаївській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях.
Фігуранти створювали осередки прихильників радянського союзу, поширювали комуністичну символіку, закликали до ігнорування українського законодавства та "відновлення УРСР".
За даними слідства, вони діяли під кураторством викладача військово-морської академії з санкт-петербурга. Для агітації створювали канали в Telegram і TikTok, де підшукували однодумців.
Під час обшуків у підозрюваних вилучено телефони, комп’ютери та інші носії інформації з пропагандистськими матеріалами.
Вісьмом організаторам повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу, що передбачають до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Підготував: Сергій Дага





Мир «У Фінляндії зробили гучну заяву про ЗСУ»
Политика «Россия даже не пыталась имитировать "перемирие", Украина будет действовать зеркально, – Зеленский»
Политика «У ЦПД заявили, що вимоги РФ свідчать про відсутність наміру до миру»
Мир «Після 45 днів переговорів у Данії король знову скликає партії для консультацій»
Мир «Всередину штаб-квартири партії прем’єр-міністра Нідерландів кинули петарду»
Общество «Заборона скасована: У КНУ на прохання студентів керівництво дозволило використання Telegram»