Помер лідер відомого українського музичного гурту
У віці 55 років помер гітарист і лідер українського рок-гурту Green Grey Андрій Яценко, відомий під сценічним ім’ям Diezel, повідомив музичний канал М1.
На своїх сторінках гурт поки що не коментував смерті Андрія Яценка, але у профілі зʼявилося фото зі свічею.
Про причини смерті наразі не повідомляли.
Green Grey — один із перших рок-гуртів незалежної України, створений навесні 1993 року. У своїй творчості гурт змішує різні стилі та напрями — фанк, рок, трипхоп, дабстеп.
Green Grey першими та двічі в історії української музичної індустрії отримали нагороду MTV Europe Music Awards у Лондоні (1996) та Берліні (2009). Прославилися музиканти у 1996 році піснею «Подо**ем под дождем», яку лише нещодавно українізували та представили під назвою «Ще не вщент під дощем».
Серед інших знакових пісень гурту — «Емігрант» та «Осінь».
А втім, Green Grey відомий не лише своєю музикою, адже до повномасштабного вторгнення музиканти виступали проти дерусифікації, підтримуючи російськомовність в Україні.
Зокрема, у 2021-му Офіс президента скасував запрошення гурту на виступ до 30-річчя Незалежності України через відео Дмитра Муравицького — одного з учасників гурту, — де він негативно висловлювався про мовний закон, націлений на захист української мови в Україні.
«Моя відповідь мовному закону — чимчикуй за мавчиками», — заявив тоді Murik, показавши середній палець.
Його колега Diezel критикував рішення скасувати запрошення через позицію щодо мови.
Після початку повномасштабної війни гурт почав перекладати свої хіти українською, а сам Яценко вступив до лав ДФТГ «Мрія».
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «У ЦПД заявили, що вимоги РФ свідчать про відсутність наміру до миру»
Происшествия «Активісти назвали свинокомплекс біля Світязя «екологічною міною»»
Мир «Український морський дрон Magura V5 знайшли біля курортного острова в Греції»
Политика «В РФ планируют произвести более 7 млн FPV-дронов в 2026 году, – Сырский»
Политика «Трамп оголосив триденне перемир'я в Україні та обмін 1000 на 1000»
Политика «Путін готовий до переговорів з усіма, зокрема з ЄС, – Пєсков»