06:36 / 04.07.2025 Происшествия

СБУ затримала "крота" елітного спецпідрозділу ФСБ у Повітряних Силах ЗСУ

Фото: СБУ

Військова контррозвідка Служби безпеки у взаємодії з Головнокомандувачем Збройних сил України зірвала нову спробу росії отримати координати авіаційної інфраструктури ЗСУ. - повідомили СБУ.

Під час спецоперації на Львівщині затримали майора Повітряних Сил ЗСУ, який виявився агентом ФСБ. Окупанти завербували його через колишню дружину, що працює на агресора в мелітополі. Його діяльність координував кадровий співробітник фсб з підрозділу "альфа" Олександр Бєлодєдов.

Завданням "крота" був збір даних про:

  • оперативні аеродроми,
  • логістичні хаби,
  • центри техобслуговування бойових літаків ЗСУ.

Окупанти планували використати отримані геолокації для ракетно-дронових ударів. СБУ викрила агента, задокументувала контакти з фсб і затримала його. Локації українських військ убезпечено.

Агенту повідомлено про підозру за державну зраду. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Його ексдружина також отримала заочну підозру. Спецоперація відбулася за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Підготував: Сергій Дага