Мародери в тилу: у Чорнобильському заповіднику під прикриттям правоохоронців незаконно вирубали 100-річні дуби

Спеціалізована екологічна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо групи людей, які незаконно вирубували дерева в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
Про це повідомив Офіс генпрокурора.
Слідство встановило, що організатором вирубки був підприємець, який мав корупційні звʼязки з керівництвом ДСП «Північна Пуща». Завдяки цьому він мав безперешкодний доступ до зони відчуження. Чоловік змовився із ще двома підприємцями та правоохоронцями, які забезпечували прикриття схеми.
У середині листопада 2023 року виконувач обов’язків керівника «Північної Пущі» видав членам групи перепустки для в’їзду до місця вирубки та вказав територію, де зростали 100-річні дуби діаметром до одного метра.
Так, на початку грудня 2023 року фігуранти зрубали 185 дубів, вільх та беріз. Незаконно заготовлену деревину вивезли до місця складування, після чого транспортували до Києва й продали на деревообробне підприємство без належних дозвільних документів.
За даними слідства, залучені до схеми правоохоронці забезпечили безперешкодний перевіз незаконно зрубаної деревини до Києва.
Загальна шкода довкіллю оцінюється у понад 59 млн гривень.
Підготувала: Ніна Петрович