В Україні зросла кількість фальшивих банкнот
Ілюстративне фото з відкритих джерел
В Україні зростає кількість фальшивих банкнот: гривні та іноземної валюти. За підсумками першого півріччя 2024 року на 1 млн штук справжніх банкнот припадало 3,4 підробки. Це приріст у 62% порівняно з минулим роком.
У квітні-травні 2024 року Національний банк спостерігав короткострокове зростання активності фальшивомонетників, що пояснюється певною адаптацією до реалій воєнного стану та бажанням зловмисників перевірити ефективність протидії таким випадкам, пояснили ситуацію в Нацбанку, пише ТСН.
Проте поточне зростання кількості підробок регулятор все ж таки вважає помірним. У відомстві наголошують, що перед початком повномасштабного вторгнення рф до України цей показник був помітно вищим — 7,1 фальшивок на 1 млн справжніх грошей.
В Україні злочинці більше люблять "малювати" не євро, а американський долар. Серед вилучених з обігу в I півріччі 2024 року (як і в 2021-2023 рр.) підроблених банкнот іноземних валют домінували долари США — 95%. Водночас найчастіше зловмисники підробляли банкноти номіналом 100 доларів США.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Вбивство сина заступника мера Харкова у Відні: підозрюваних затримали в Україні»
Политика «Україна ближче до миру, ніж будь-коли, – Зеленський»
Наука и техника «Вчені допустили "супервибух" на Сонці»
Экономика «Монобільшість знайшла голоси, щоб ухвалити бюджет на 2026 рік»
Мир «Генсек НАТО Рютте пообещал асимметричный ответ на гибридные атаки РФ»
Экономика «Мінфін оцінює потенційний прибуток від експорту зброї в 100 млрд грн»