12:12 / 16.06.2024 Происшествия

Аграрїїв будуть бронювати від мобілізації

Для працівників агросектору розширили можливості бронювання від мобілізації на один рік, щоб створити умови безпечного збору врожаю, передає Суспільне.

“Перше – це автоматично пролонговані існуючі бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге – подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових” – пояснив в.о. міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Загальна норма бронювання, за словами міністра, до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

Виконувач обов’язків також зазначив, що на певних напрямках кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що велика частина працівників мобілізувалася. Найбільш потрібні, на його думку, і в агросекторі, і в Збройних Силах – інженерні професії: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.

Підготувала: Ніна Петрович