12:18 / 19.04.2024 Происшествия

Спилював зуби та бив струмом мирних жителів Харківщини: в Україні судитимуть працівника фсб рф

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

В Україні судитимуть працівника фсб рф, який знущався над мирним населенням Харківщини: спалював зуби, незаконно утримував 56 діб та катував. 

Про це у четвер, 18 квітня, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Фігурант — уродженець та мешканець Московської області, співробітник 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби фсб рф. На початку повномасштабного вторгнення рф його відправили до окупованого м. Вовчанськ, де за вказівкою керівництва він мав придушувати рух опору та проводити "профілактику" з проукраїнськи налаштованими громадянами.

За даними слідства, у квітні 2022 року працівник фсб рф спільно ще з десятьма російськими військовими у Вовчанську зупинили автомобіль місцевого мешканця. росіяни підозрювали потерпілого у співпраці із ЗСУ, СБУ та у передачі дислокацій місць російської армії.

Вони наказали чоловіку рухатись на власному авто за повідомленим маршрутом при супроводі двох російських військових, які сказали: "Без резких движений, или будем стрелять".

Приїхавши до місцевої прокуратури, де була облаштована катівня, вони силоміць затягнули чоловіка до підвалу, де, крім нього, ще було понад десять незаконно затриманих осіб.

Під кураторством працівника фсб рф з потерпілим проводили "допити" та катували: привʼязали до мочок уха дроти та били струмом, а також пиляли напильником зуби. 

Затриманого били по всьому тілу, не давали питну воду, а серед їжі періодично була каша, яку окупанти приносили у технічному відрі.

При цьому обвинувачений не тільки віддавав накази на жорстоке поводження, а й особисто брав участь у катуваннях.

Чоловіка незаконно утримували 86 діб. Потерпілому вдалось втекти від катів. Він переплив річку та дістався території, підконтрольній Україні.

Підготував: Сергій Дага