За загибель помічника Залужного судитимуть офіцера
Офіцера, який подарував гранати загиблому помічнику ексголовнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, судитимуть за чотирма статтями КК України, повідомляє Офіс генпрокурора.
"Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону скерувала до суду обвинувальний акт за фактом загибелі помічника колишнього головнокомандувача Збройних Сил України. Військовослужбовцю остаточно інкриміновано привласнення та збут боєприпасів, вбивство через необережність, нанесення тяжкого тілесного ушкодження через необережність та незаконне поводження зі зброєю (ч. 4 ст. 410, , ч. 1 ст. 119 , ст. 128, ч. 1 ст. 263 КК України)", - йдеться у повідомленні.
Розслідування встановило, що 6 листопада 2023 року загиблий святкував свій день народження. Одним із подарунків був ящик. У ньому, серед іншого, знаходилось 6 бойових гранат, подарованих співслужбовцем, які останній отримав у військовій частині під час виконання обов’язків військової служби.
Одну з гранат взяв до рук син військовослужбовця. Забираючи в дитини боєприпас, офіцер висмикнув кільце, що спровокувало вибух.
Майор ЗСУ загинув на місці, його 13-річного сина було ушпиталено з тяжкими пораненнями, 11-річна донька отримала незначні тілесні ушкодження. На місці події тожді правоохоронці вилучили ще 5 подібних гранат.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Киеву необходимо принять ряд решений, иначе "дальше будет хуже", – Песков»
Мир «Орбан відмовився від депутатського мандату»
Политика «Олексій Юренко виступив партнером заходів до річниці Чорнобиля у Центрі радіаційної медицини»
Политика «Посол Украины встретилась с королем Чарльзом III в посольстве Британии в США»
Мир «У Пхеньяні відкрили музей із технікою, захопленою в Україні»
Происшествия «Силовики зірвали замах на Героя України – генерал-майора ЗСУ»