18:21 / 03.03.2024 Происшествия

Шахраї активно перейшли "на роботу онлайн", - кіберполіція

Постраждати від дій аферистів в інтернеті можуть не тільки покупці, а й люди, які щось продають онлайн.

Як повідомила кіберполіція, шахрай обирає оголошення про продаж товарів, зв'язується з продавцем і підтверджує намір купити товар.

Далі аферист стверджує, що вже здійснив оплату через службу доставки. Однак, щоб отримати гроші, продавець нібито має перейти за індивідуальним посиланням, надісланим шахраєм і вказати дані банківської карти, зокрема термін дії і CVV-код, розповіли правоохоронці.

Також зловмисник випитує у продавця залишок коштів на картці і код-підтвердження від банку. Отримавши цю інформацію, шахрай виводить гроші з рахунку жертви.

Щоб ввести в оману продавців, зловмисники підробляють сайти, роблячи їх візуально схожими на справжні веб-ресурси відомих торгівельних інтернет-майданчиків.

На таких фішингових сторінках також може бути форма зворотного зв'язку у чаті або номер телефону, але вони не пов'язані зі справжньою службою підтримки відповідного сервісу.

Кіберполіція радить обговорювати деталі угоди виключно на платформі торговельного майданчика або використовуючи його додаток.

"Не погоджуйтеся на спілкування у месенджерах, навіть якщо це видається зручнішим", - кажуть правоохоронці.

Не вводьте реквізити платіжних карток (CVV-код і термін дії) на незнайомих платформах, радять. Також не передавайте стороннім ці дані в інший спосіб. Якщо вам треба отримати кошти на картку, зазначена інформація відправнику взагалі не потрібна.

Також радять не повідомляти стороннім особам інформацію про залишок коштів на рахунках. Не передавати нікому коди, які надсилає банк.

Сайт онлайн-магазину можна перевірити за допомогою сервісу CheckMyLink.

"Окрім цього, здійснюйте самостійну перевірку: почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину. Уважно перевірте url-адресу сайту та прогляньте інші його сторінки", - повідомляє кіберполіція.

Підготувала: Ніна Петрович