13:15 / 23.03.2023 Происшествия

Прикордонники викрили на Львівщині схему втечі ухилянтів через систему "Шлях"

Фото: facebook.com/DPSUkraine

Прикордонники Львівщини викрили організаторів схеми з незаконного виїзду за кордон ухилянтів, яку замаскували під підприємство для здійснення міжнародних вантажних перевезень. Деталі розкривають на сайті ДПСУ.

"Зловмисник укладав "липові" договори про працевлаштування, надалі відомості відносно псевдоводіїв вносились до системи "Шлях". Клієнтами "бізнесмена" були українці призовного віку і ті, хто підпадав під загальну мобілізацію. Для виконання "послуги трансферу" чоловік залучив чотирьох спільників, які вивозили за кордон військовозобов’язаних в особистих цілях. Свої послуги ділки оцінювали від 1 000 доларів США, залежно від терміну перебування за кордоном. Квиток "в один кінець" коштував ухилянтам 4 500 доларів США", - йдеться у повідомленні.

Під час розслідування кримінальної справи виявлено та вилучено три автомобілі для переправлення втікачів, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, бланки документів, печатки та інші предмети, які підтверджують причетність до сприяння злочину. А також грошові кошти в сумі 6 400 доларів США та 7 800 євро, які, ймовірно, зловмисники отримали за свої "послуги".

За порушення ч. 3 ст. 332  Кримінального кодексу (йдеться про незаконне переправлення осіб через державний кордон їм світить позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з конфіскацією майна.

Підготував: Сергій Дага