16:23 / 17.03.2023 Происшествия

Страти окупантами українських беззбройних військовополонених відбуваються регулярно під час війни

Розстріл московитськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази «Слава Україні», непоодинокий випадок під час війни. Є свідчення про інші страти окупантами українських беззбройних військовополонених. Про це повідомив Омбудсмен України Дмитро Лубінець.

«Розстріл російськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази «Слава Україні», на жаль, непоодинокий випадок на цій жахливій загарбницькій війні. Маємо свідчення про інші страти російськими окупантами наших беззбройних військовополонених. Про це стало відомо з наших джерел у силових структурах, а згодом опубліковано в ЗМІ», - написав Лубінець.

За його словами, рашисти розстрілюють відкрито та цинічно. За згоди командирів і з впевненістю, що уникнуть покарання.

«Вкотре переконуємося, що для росії не існує Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права. Окупанти систематично скоюють воєнні злочини, порушуючи закони та звичаї війни. Про кожен такий злочин інформую міжнародну спільноту, адже притягнення російської федерації до відповідальності - не лише мета, а й обов’язок всього цивілізованого світу!», наголосив Лубінець.

Розстріляний російськими окупантами український військовослужбовець Олександр Мацієвський був громадянином Молдови.

Про українського героя стало відомо завдяки відео, поширеному у соціальних мережах. На ньому чоловік стояв перед російськими окупантами без зброї, дивився в очі і сказав гасло: "Слава Україні!". Після чого його жорстоко розстріляли окупанти.

Слідчі Служби безпеки встановили, що українським військовим був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРВ Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович.

Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Червона Гора Донецької області.

Як вдалося встановити СБУ, Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому у лютому 2023 року.

Сьогодні спецслужба вживає комплексні заходи для встановлення військовослужбовців росії, які вчинили цей злочин. Досудове розслідування здійснюється за 438 статтею Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).