15:09 / 17.03.2023 Происшествия

На білоруському кордоні росія готує провокацію зі смертями

Фото: depositphotos.com

В ГУР України повідомили, що військово-політичне командування росії найближчим часом готове здійснити масштабну провокацію на кордоні України та білорусі. 

Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів генерал-майор запасу Служби безпеки України, колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун.

"Кремль переслідує дуже просту мету: вони хочуть спровокувати білорусь на безпосередню участь у військових діях. Тобто щоб розкрити ще одну гарячу точку на наших кордонах. Це дуже важливо для них, тому що вони не можуть нічого зробити з лінією фронту, вона не піддається їхнім зусиллям. Вони думають, що якщо відкриють другий-третій фронт в білорусі, Придністров’ї, це якимось чином їм допоможе. Наскільки готова білорусь до цього, невідомо. Риторика може бути будь-яка, але чи готові білоруси безпосередньо вмирати за путіна чи лукашенка?" – каже Віктор Ягун.

Також він додав, що зараз росіяни можуть створити якесь "криваве місиво" – спалити хату якогось чиновника, захопити школу.

"Одностроїв у них вистачає. Вони вже продемонстрували, що декілька разів намагалися у наших одностроях здійснити якісь провокації на лінії фронту. Їм це не вдавалося. Можливо, спробують десь подалі в глибині. В росії їм це не вдалося. Можливо, вони думають, що в білорусі їм вдасться зробити якусь провокацію зі смертями, кров’ю, якимось екшеном. Якщо буде реалізація в прямому ефірі, то це однозначно провокація. Тому що такі речі не відбуваються під камерою пропагандистів. Все, що могла зробити Україна – це оприлюднити інформацію, таким чином зірвавши плани ворога. Я думаю, що вони не полишили цих планів. Можливо, вони їх модернізують. Але те, що провокація має відбутися в найближчі тижні, це однозначно", – наголосив колишній заступник голови СБУ.

BAGNET нагадує, у білорусі з кінця березня страчуватимуть чиновників за державну зраду.

Підготував: Сергій Дага