17:05 / 25.01.2023 Происшествия

ЗМІ довідались імена деяких загиблих окупантів у Макіївці

Ілюстративне фото

Журналісти встановили імена 92 окупантів, які були ліквідовані в Макіївці. Родини ще 16 загарбників не можуть знайти своїх близьких, повідомляє російська служба ВВС.

"Петиція з вимогою опублікувати поіменний список загиблих набрала майже 55 тисяч підписів. Більшість загиблих і поранених - це мобілізовані із Самарської області. Але військовий комісар Самарської області Андрій Вдовін заявив, що прізвища військових, які потрапили під обстріл у Макіївці, публікуватися все одно не будуть", - йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що, за словами родичів, більшість ліквідованих в Макіївці росіян отримали повістки наприкінці вересня - невдовзі після оголошення так званої "часткової мобілізації", а потім близько двох місяців вони проходили підготовку у військових частинах Самарської області.

"Наказ про відправку мобілізованих до зони бойових дій надійшов у середині грудня, і до Макіївки на території Донецької області вони прибули 26 грудня", - пише ВВС.

Як відомо, російські канали заявили про удар по Макіївці 31 грудня, повідомляючи про "сотні загиблих", але пізніше назвали значно меншу кількість загиблих – 63 рашиста.

Пізніше американський Інститут дослідження війни (ISW) зазначив, що удар по місцю розміщення російських військових у Макіївці спричинив критику на адресу командування в Росії.

Також повідомлялося, що внаслідок українського удару в Макіївці загинули 270 окупантів. Розвідка заявила, що удар по ПТУ №19 у Макіївці - це лише частина українського контрнаступу

Підготувала: Ніна Петрович