06:36 / 27.05.2022 Происшествия

У Житомирі медики вимагали хабарі від учасника АТО за оформлення інвалідності

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Співробітники СБУ викрили двох медиків на хабарництві за "допомогу" в оформленні групи інвалідності колишньому військовослужбовцю ЗСУ, який отримав поранення під час проведення АТО, повідомляє Управління СБ України в Житомирській області.

Оперативники спецслужби встановили, що медична працівниця однієї з комунальних установ Житомирської міської ради за 14,4 тис.гривень пообіцяла допомогу пораненому АТО-шнику у правильному оформленні документів попереднього медичного огляду. У цю ж суму входили "гарантії" її впливу на членів лікарсько-консультативної комісії для видачі колишньому військовому направлення для проходження МСЕК для оформлення групи інвалідності.

Крім того, правоохоронці задокументували, що у цього ж пораненого військовослужбовця вимагав хабар ще один медик – член лікарської комісії Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи. За свій підпис під профільним висновком лікар зажадав 8 тис. гривень.

У протилежному випадку він "пообіцяв" проблеми із оформленням інвалідності або й взагалі її непродовження.

Таким чином, процес "супроводження" одноразового оформлення інвалідності коштував пораненому майже 22,5 тис. гривень.

Правоохоронці затримали посадовця МСЕК у порядку ст.208 КПК України "на гарячому" під час одержання обумовленої суми хабаря на одній із вулиць обласного центру.

За матеріалами СБУ йому повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Медичній працівниці комунальної установи інкримінується вчинення злочину за ч.3 ст.369-2 (зловживання впливом) КК України.

Викриття зловмисників здійснили співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Підготував: Сергій Дага