22:00 / 27.06.2017 Наука и техника

Астрономи отримали найбільш чіткий знімок зірки Бетельгейзе

Радіус зірки у 1400 разів перевищує радіус Сонця.

Астрономи за допомогою телескопа ALMA отримали знімок поверхні зірки Бетельгейзе з більш високою роздільною здатністю, ніж раніше, повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії, передає dt.ua.

Бетельгейзе – одна з найбільших відомих зірок: у міліметровому континуумі її радіус приблизно в 1400 разів перевищує радіус Сонця. Ця яскрава зірка знаходиться на відстані приблизно 600 світлових років від Землі в сузір'ї Оріона і відноситься до класу червоних надгігантів. Їй всього близько восьми мільйонів років, але вже незабаром зірка стане надновою, і коли це станеться, на небі Землі вона буде помітна навіть при яскравому сонячному світлі.

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.