13:48 / 28.05.2019 Общество

Микола Петренко та Людмила Русаліна прийняли участь у круглому столі "Реінтеграція Донбасу: людський фактор"

Голова Наглядової Ради ГС «Енергія миру» Людмила Русаліна, політичний та громадський діяч, відома меценатка та благодійниця прийняла участь у круглому столі "Реінтеграція Донбасу: людський фактор". У своїй промові вона зазначила: "Аспекти реінтеграції Донбасу повинні бути запропоновані через вимір людей".

Шостий рік на сході України тривають бойовi дiї, яким досi не видно ні кінця ні краю. Сьогодні наша країна перебуває у складній економічній, політичній i соціальній ситуації. Мінські угоди та Нормандський формат не дали відчутних результатів. З метою знайти шляхи зупинення бойових дій, спланувати врегулювання гуманітарного аспекту i подальшого перспективного розвитку регіону у складі України в НАУ відбувся круглий стіл «Реінтеграція Донбасу: людський фактор». На заходi, який було організовано  Громадською Спілкою «Енергія миру!» у співпраці з НАУ, зiбралися вiдомi полiтичнi та громадськi дiячi, представники основних економічних секторів - державного, комерційного і некомерційного, вчені та вихідці з регіону.

“Це велика проблема, яка потребує якомога скорішого вирішення. Страждають люди, діти, безліч людей втратили дім, роботу, багато підприємств перестали працювати. Всі ці питання нікуди не дінуться тому політики, суспільство, бізнес повинні об'єднати зусилля, щоб сформувати плідну позицію для нового Президента щодо ефективного вирішення конфлікту. При цьому всі наші кроки та пропозиції щодо міжнародно-правових факторів, політики примирення, економічних чинників в реінтеграції та майбутнього господарства регіону, освітнього і наукового аспектів реінтеграції, ролі громадянського суспільства, повинні бути запропоновані через вимір людей, які живуть на окупованих територіях” - вважає Людмила Русаліна.

Про це також у своєму виступі сказав Президент Громадської Спілки “Енергія миру” Микола Петренко. “Людина - це найцінніше для нас! Тому ми повинні розробити реальні шляхи зміцнення української ідентичності на донеччині та луганщині, продумати шляхи відновлення, розвитку або переорієнтації інфраструктури Донбасу та вирішити такі питання, як розвиток обізнаності громадянського суспільства, відновлення нормального рівня життя на територіях після окупації, та багато інших питань” - зауважив він.

Експерти запевнили, що цей захід не буде простим струсом повітря, а виллється в конкретні рекомендації, які будуть направлені до Адміністрації Президента.