13:25 / 22.11.2016 Общество

Нацдержслужба грубо порушує закон у справі Держрезерву. Непрофесіоналізм чи особиста вигода Ващенко?

Кому і чим заважає чинний Голова Держрезерву Вадим Мосійчук? Чому, комісія Нацдержслужби порушує усі можливі принципи прозорості і відкритості у справі Голови Держрезерву. І яку роль в усьому цьому відіграє сам Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко, за чиїм наказом саме і була створена комісія?

Вадим Мосійчук призначений на посаду Голови Держрезерву України 2 липня 2015 року. За час свого головування чинний Голова Держрезерву встиг впровадити ряд змін у структурі Державного агентство резерву України, направлених на подолання корупції та зменшення заборгованостей перед державою. Ще наприкінці 2015-го разом з Державною фінансовою інспекцією була проведена інвентаризація системи. Та розпочата активна праця по кожній заборгованості.

Крім того, Вадим Мосійчук звільнив ряд нечистих на руку директорів. За його ініціативою правоохоронні органи відновили кримінальні справи по всіх компаніях, які були причетні до розкрадання підприємств Держрезерву. Слід зауважити, що раніше, ніхто з колишніх глав відомства такого не робив. Завдяки всім цим змінам ряд підприємств відразу показали прибуток. В результаті, за підсумками лише 5 місяців 2015 року, тільки підприємства Аграрного Держрезерву сектора отримали більш 2 мільйонів гривень прибутку. Такі успіхи дозволили об'єднати в єдиний холдинг кращу частину підприємств агросектору, а недіючі віддати на приватизацію. Паралельно велася робота з кадрами і на інших рівнях

Але, як то не дивно, а ні реальні зміни, ні прагнення Вадима Мосійчука до ще інноваційніших, антикорупційних і економічно обґрунтованих впроваджень, не захистили чинного Голову Держрезерву від чисельних нападок. Наразі Вадима Мосійчука намагаються притягнути до дисциплінарної відповідальності на основі висновків комісії Нацдержпослуг під керівництвом Костянтина Ващенко.

Те що будь які зміни, особливо з подолання корумпованих схем, завжди породжують ряд незадоволених – є зрозумілим. А от питання, чим викликана повна зневага до чинного законодавства з боку Голови Нацдержпослуг по відношенню до Голови Держрезерву, залишається відкритим. Грубе порушення процедури створення і засідання комісії Нацдержрезерву можна пояснити лише певним непрофесіоналізмом, чи прихованим власним інтересом з боку керівництва.

Почалося все з того, що 31.08.2016р. із засобів масової інформації стало відомо про включення до порядку денного засідання Уряду питання ініціювання проведення щодо Голови Держрезерву Вадима Мосійчука службового розслідування за фактами неналежного виконання посадових обов’язків, підставою для якого стала Довідка без номеру та дати.

Не погодившись з позицією щодо порушень, викладених у Довідці без номеру і дати, Держрезервом було відразу ж направлено на Мінекономрозвитку заперечення. Та будь-якої інформації про прийняття чи відхилення вказаних заперечень з боку Мінекомрозвитку на адресу Держрезерву не надходило.

Наступним кроком стало проведення відповідного розслідування комісією створеною за наказом Голови Нацдержслужби Костянтином Ващенко, за результатами діяльності якої було прийняте рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності голови Держрезерву Вадима Мосійчука .

Однак процедура створення самої комісії, її непрозора робота, прийняття самого рішення з численними порушеннями, викликають неабиякі питання до самого Голови Нацдержслужби.

По перше: засідання комісії проводились без офіційного повідомлення на сайті Кабінету Міністрів та особи, щодо якої проводиться розслідування, що порушує норми Закону України «Про державну службу». Не повідомили ні самого Голову Держрезерву, ні громадськість про дату та час останнього засідання, на якому було винесене рішення по дисциплінарному провадженню. Та й саме рішення, як і результати розслідування не відомі.

По друге: перевірка діяльності службовців категорії «А», до якої належить голова Держрезерву, відповідно до закону проводиться Комітетом з дисциплінарних проваджень. На разі ж була створена окрема Комісія. Поки тривала перевірка, склад Комісії тричі змінювався без повідомлення особи, щодо якої проводилося розслідування. В останнє склад Комісії був змінений в день винесення рішення, до якого долучили інформацію, яка не обговорювалася в ході засідань.

Більш того, Національне агентство з питань державної служби гарантує службовцям право в ході службових розслідувань порушувати клопотання про одержання та залучення до матеріалів нових документів. Проте таке клопотання Голови Держрезерву було відхилене Комісією без письмового обґрунтування підстав.

Окрім того, ряд зауважень, на яких ґрунтується позиція комісії взагалі є необґрунтованими та містять численні помилки.

Отже, виходячи з всіх цих фактів можна зробити тільки один висновок – чинний Голова Держрезерву та подана ним «Концепція реформування системи Держрезерву", комусь сильно заважають і керівництво Нацдержслужби, якимось дивним чином свідомо чи випадково підігрує цим інтересам.

Наразі, народні депутатів України, члени МДО «Депутатський контроль» подали звернення до Прем’єр-міністр України Володимира Гройсман, із проханням розібратися у цій справі. Тож є сподівання, що цей випадок безпринципного порушення українського законодавства врешті решт буде вирішений і не перетвориться у налагоджену схему по усуненню з посад Голів держпідприємств України.