10:58 / 03.08.2026 Мир

На узбережжі Каліфорнії відбувся X чемпіонат світу з серфінгу серед собак (фото)

Фото: Собаки-серфінгісти

10-й щорічний чемпіонат світу з серфінгу серед собак відбувся у Каліфорнійському місті Пасіфіка на пляжі Лінда-Мар.

Як повідомляє CBS News, у змаганнях взяли участь 14 собак різних порід - від мініатюрних цвергпінчерів до лабрадорів та французьких бульдогів.

Судді оцінювали учасників за тим, як довго вони утримувалися на хвилі та наскільки впевнено почували себе на дошці.

Змагання відбулися у непростих умовах. Хвилі біля узбережжя Каліфорнії були вищими від звичайно, тому частину заключних заїздів організаторам довелося скасувати задля безпеки тварин. Однак кілька найдосвідченіших собак все таки вийшли на воду - сам цей факт викликав захоплення глядачів.

Однією з головних зірок турніру стала лабрадор на прізвисько Ріпін Розі, яка виступала разом зі своїм господарем Стівом Дроттаром. Розі здобула відразу кілька нагород, включаючи титул Top Dog, перше місце в категорії XL Dog Surfing та у змаганнях з тандему "людина-собака", а також друге місце у категорії Dream Team.

Чемпіонат також має благодійні цілі. Під час заходу збираються пожертвування на користь місцевих організацій із захисту тварин. Крім того, у глядачів є можливість познайомитися з собаками, які шукають нових господарів, та за бажання взяти вихованця додому.

Підготував: Сергій Дага