Влада Іспанії відкриває кліматичні укриття через смертельну спеку
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Іспанія розширює мережу кліматичних укриттів — спеціальних прохолодних просторів, де люди можуть перечекати сильну спеку. У країні зростає смертність через високі температури. Про це повідомляє Euronews.
Кліматичні укриття облаштовують у бібліотеках, музеях, спортивних центрах, державних установах і торгових комплексах.
У таких приміщеннях встановлюють кондиціонери, облаштовують місця для відпочинку та забезпечують людей безплатною водою.
Насамперед ці простори розраховані на літніх людей, немовлят і людей із хронічними захворюваннями, які не можуть охолодитися вдома.
Частину урядових будівель також планують використовувати як тимчасові укриття від спеки.
Система вже працює у кількох регіонах Іспанії, зокрема в Каталонії, Країні Басків та Мурсії. У Барселоні відкрили близько 400 таких пунктів.
Посилити заходи владу змусили рекордні хвилі спеки. Торік температура в Іспанії протягом 16 днів сягала 45°C.
За даними Euronews, у 2025 році в країні зафіксували понад 150 тисяч смертей, пов’язаних зі спекою. Більш як 10 тисяч випадків були наслідком тривалого впливу високих температур.
Резонанс у країні викликала смерть 51-річної прибиральниці вулиць Монтсе Агілар у Барселоні. Жінка втратила свідомість під час роботи на спеці близько 35°C і згодом померла.
Після цього у місті пройшли протести з вимогою посилити захист працівників, які працюють просто неба.
Найбільше від спеки страждають люди віком понад 65 років. Саме вони становили більшість серед померлих через високі температури в Іспанії у 2015–2023 роках.
У Euronews також зазначають, що Європа нагрівається швидше за багато інших регіонів світу, а хвилі екстремальної спеки фіксують навіть у північних країнах.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Український морський дрон Magura V5 знайшли біля курортного острова в Греції»
Политика «Путін готовий до переговорів з усіма, зокрема з ЄС, – Пєсков»
Происшествия «Чим більше Нетаньягу говорить про єдність із Вашингтоном, тим очевидніше, що все погано, - думка»
Мир «Фіцо радить Зеленському дзвонити до головного рашиста»
Мир «Кетрін Вест погрожує ініціювати вибори нового лідера Лейбористської партії замість Кіра Стармера»
Мир «Найбільша конфіскація наркотиків у Європі: в Іспанії затримали корабель із кокаїном»