Влада Бразилії запровадила спільну опіку над тваринами для пар у розлученні
Ілюстративне фото з відкритих джерел
У Бразилії подружжя, яке розлучається, може претендувати на спільну опіку над домашніми улюбленцями. Це передбачає новий закон, повідомляє BBC.
Тепер за відсутності добровільної угоди суддя визначатиме порядок догляду за твариною та справедливо розподілятиме витрати на її утримання між колишніми партнерами.
За словами депутатів Національного конгресу, закон відображає те значення, яке люди надають своїм вихованцям, дедалі частіше сприймаючи їх як повноправних членів родини. У країні з населенням 213 млн осіб налічується майже 160 млн домашніх тварин.
Щоб норма поширювалася на конкретну пару, тварина мала провести більшу частину свого життя саме з цими людьми. Виняток робиться для випадків, коли одна зі сторін має судимість, факти або загрозу домашньому насильству, тоді спільна опіка не надається.
У Великій Британії собак, як і раніше, юридично прирівнюють до неживих предметів, а Франція у 2014 році визнала тварин "живими і такими, що відчувають", що дозволило подружжю боротися за спільну опіку при розлученні. В Австралії профільного законодавства поки немає, а в Іспанії у 2021 році суд вже надав розлученій парі спільну опіку над собакою на прізвисько Панда та призначив обидві сторони "опікунами".
BAGNET нагадує, у Верховній Раді зареєстрували проєкт нової редакції Цивільного кодексу України, який передбачає врегулювання долі домашніх тварин у заповіті.
Підготував: Сергій Дага





Политика «До зими Україні потрібно знайти дипломатичний спосіб для переговорів з РФ про мир, – Зеленський»
Происшествия «У РФ цинічно виправдали масований удар по Україні, який забрав життя дітей та цивільних»
Общество «Українські дрони можуть долітати до Сибіру, – боєць ГУР»
Наука и техника «У ПС ЗСУ пояснили роль Gripen і наголосили на значенні сучасних ракет»
Наука и техника «Голубина навігація: Птахи орієнтуються за «внутрішнім компасом» у печінці – дослідження»
Политика «Спікер Сейму Польщі закликав не загострювати суперечки з Україною через історію»