Америка вітає нову G20, – Рубіо
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Сполучені Штати офіційно запросили Польщу на наступний саміт "Групи двадцяти", який відбудеться в Маямі. Про це повідомляє Notes from Poland. Вашингтон зазначив, що польська економіка увійшла до двадцятки найбільших у світі.
У заяві "Америка вітає нову G20" держсекретар США Марко Рубіо повідомив, що Польща буде присутня на саміті як гість. Він підкреслив, що країна, яка раніше перебувала за "залізною завісою", сьогодні демонструє економічне зростання та партнерство зі США.
Рубіо також розкритикував Південну Африку, яку адміністрація Дональда Трампа звинувачує в "геноциді білого населення". За його словами, ПАР не отримає запрошення на саміт G20 у Маямі.
Польща тривалий час прагнула долучитися до формату "Групи двадцяти", особливо після того, як її економіка перевищила 1 трлн доларів і стала 20-ю у світі. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський раніше обговорював із представниками США можливість участі Варшави в G20.
Раніше Дональд Трамп заявляв, що наступний саміт G20 проходитиме у форматі на запрошення, що суперечить чинному регламенту. Він також повідомив, що ПАР не буде запрошена. За словами американського лідера, після попереднього саміту ПАР відмовилася передати головування представнику посольства США.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Правоохоронні органи назвали причину смерті командира 154 ОМБр Володимира Кононнікова»
Мир «ВМС Эстонии восстановят три корабля и готовят масштабное обновление флота»
Происшествия «Спротив триває: 1586-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Политика «До Верховної Ради внесли законопроєкт про Український національний пантеон»
Мир «З березня 2027 року Сербія відновить строкову військову службу, – Вучич»
Мир «Британський флот отримає нові “гібридні” судна з дронами для місій НАТО»