Норвегія виділить для України €7 млрд
Уряд Норвегії планує виділити Україні понад 7 млрд євро у 2026 році, стільки ж, як і на 2025-й, заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере у Києві.
Це фінансування буде спрямоване як на військову, так і на цивільну підтримку.
З цієї суми 50 мільярдів норвезьких крон (приблизно 4,2 млрд євро) планують використати для міжнародних ініціатив та закупівель в українській оборонній промисловості. Остаточний розподіл решти коштів ще визначається.
«Це критичний час у боротьбі України за самозахист. Поки тривають переговори про припинення вогню та мир, в Україні триває війна. У нинішній ситуації важливо підтвердити нашу незмінну рішучу підтримку України: політичну, фінансову та військову», — наголосив Стере.
Якщо норвезький парламент схвалить бюджет, загальний обсяг допомоги Україні з боку Норвегії сягне 275 мільярдів крон (понад 23 млрд євро).
Прем’єр також заявив, що Норвегія підтримує ініціативу президента США Дональда Трампа щодо запуску мирного процесу та створення гарантій безпеки для України. Він підкреслив необхідність подальшого посилення тиску на росію.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Пентагон залучає стартапи Кремнієвої долини для поповнення арсеналу дешевими ракетами»
Мир «Китай оголосив найвищий рівень тривоги через наближення тайфуну "Дельфін"»
Политика «Туреччина продала Україні 70 ракет ATACMS і 12 установок M270»
Политика «Офіційний Гельсінкі відмовився передавати Києву ракети ППО»
Политика «Американские производители Patriot опасаются, что Украина удешевит ракеты и опередит США – The Atlantic»
Мир «Армія Ізраїлю не здійснюватиме виведення військ з сектору Газа, доки ХАМАС не буде роззброєний, – Нетаньягу»