Трамп остаточно ліквідовує USAID
Адміністрація Трампа вирішила припинити діяльність USAID у його традиційному вигляді, оскільки вважає його неефективним і таким, що не служить інтересам США, повідомив держсекретар Рубіо.
За його словами, попри десятиліття роботи й сотні мільярдів доларів, витрачених з бюджету платників податків, USAID не досягло поставлених цілей: розвиток країн залишився слабким, зросли нестабільність і антагонізм до Америки.
Рубіо зазначив, що кошти USAID нерідко потрапляли до організацій, пов'язаних із ворожими ідеологіями, або до союзників ХАМАС.
"З 1 липня USAID офіційно припинить надавати іноземну допомогу. Програми іноземної допомоги, що відповідають політиці адміністрації та просувають американські інтереси, будуть адмініструватися Державним департаментом, де вони будуть здійснюватися з більшою підзвітністю, стратегією та ефективністю", - оголосив держсекретар.
"Американці не повинні платити податки для фінансування невдалих урядів у далеких країнах. У майбутньому наша допомога буде цілеспрямованою та обмеженою в часі", - додав він.
За його словами, надалі пріоритет буде надано торгівлі, інвестиціям і самодостатньому розвитку, а не благодійній допомозі. Допомогу отримуватимуть лише ті країни, які готові розвиватися самі та в яких допомога США може спричинити "ефект мультиплікатора". Також підкреслюється, що США будуть активніше конкурувати з Китаєм у сфері впливу через ефективнішу й прозорішу допомогу.
"Для американців та багатьох людей у всьому світі 1 липня ознаменує початок нової ери глобального партнерства, миру, інвестицій та процвітання", - резюмував Рубіо.
Підготувала: Ніна Петрович





Шоу-биз «Київський академічний театр ляльок завершує 99-й театральний сезон»
Экономика ««Жодної гривні» на укриття: Лубінець заявив, що з держбюджету гроші не виділили»
Общество «Акумулятори смартфонів можуть служити удвічі довше, якщо дотримуватися правил зарядки»
Общество «Правнук Леоніда Брежнєва потрапив у полон до українських військових»
Спорт «ЧС-2026 з футболу: Турнірне становище після першого туру»
Мир «ЗСУ паралізували роботу Московського НПЗ і нафтопереробка зупинена на невизначений термін»