КНР та РФ можуть побудувати перші АЕС у Казахстані
Фото: Getty Images
Російська держкорпорація "Росатом" і китайська China National Nuclear Corporation (CNNC) беруть участь у будівництві перших атомних електростанцій у Казахстані. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву уряду країни.
У жовтні 2024 року громадяни Казахстану підтримали на референдумі рішення про запуск ядерної енергетики. Згідно з планами, до 2035 року країна має отримати 2,4 гігавата ядерної потужності.
Навесні 2025 року уряд створив Казахстанське агентство з атомної енергії та оголосив прийом заявок від іноземних розробників ядерних технологій. Участь у конкурсі взяли компанії з Франції, Південної Кореї, Китаю та росії.
Уряд Казахстану назвав пропозицію "Росатома" найбільш вигідною — передусім через те, що компанія фінансує проєкти за межами рф за рахунок державного бюджету. Російська компанія зведе АЕС із двома реакторами ВВЕР-1200 покоління 3+ за 400 кілометрів від Алмати.
Паралельно з цим китайська CNNC збудує ще одну атомну електростанцію. В уряді Казахстану відзначили, що КНР має всі необхідні технології та виробничу базу для реалізації таких проєктів.
Також повідомляється, що Китай і Казахстан уклали угоду про прямі поставки нафти й газу, які відбуватимуться в обхід росії — нині основного маршруту транзиту енергоносіїв із Казахстану.
Підготував: Сергій Дага





Киев «Сучасна художниця та ювелірна студія переосмислили скіфську спадщину, показавши український культурний код як живий алгоритм»
Политика «На 8 липня у Трампа заплановано зустріч із Зеленським»
Происшествия ««Романтична» зустріч нардепа і журналіста в НАБУ»
Мир «Ротація призупинено: США майже повністю вивели свої війська з Естонії»
Мир «У Єгипті відкрили стратегічний командний центр "Октагон": він більший за Пентагон США»
Политика «Турция передала Румынии современную систему управления боем для флота»