23:15 / 02.06.2025 Мир

Бербок було обрано президенткою

2 червня Організація Об’єднаних Націй обрала президенткою Генеральної асамблеї Анналену Бербок - колишню очільницю МЗС Німеччини, пише Spiegel.

Її кандидатуру не підтримувала ераїна-агресор, проте за колишню очільницю дипломатії Німеччини проголосували 167 держав.

Бербок була єдиною кандидаткою на посаду. Попри це, голосування відбулося у таємному режимі – за наполяганням одного з членів ООН. За інформацією з дипломатичних кіл, ініціатором таємного голосування стала Росія.

Москва не приховувала свого негативного ставлення до кандидатури Бербок, звинувачуючи її в "відвертій упередженості". 

Як міністерка закордонних справ, Бербок послідовно критикувала Росію за агресію проти України й виступала за жорсткий курс щодо Кремля, що неодноразово викликало обурення з боку російської влади.

Підготувала: Ніна Петрович

ТЭГИ: