18:30 / 31.05.2025 Мир

Шаблю Наполеона продали на аукціоні у Парижі за 4,7 млн євро

Фото: Шабля Наполеона

Шаблю Наполеона Бонапарта продали на аукціоні в Парижі за 4,7 млн. євро. Про це повідомляється на сайті аукціонного будинку Giquello.

Зброю імператор Франції замовив у 1803 році у директора Версальської мануфактури Ніколя Ноеля Буте.

Шабля з рожевого золота виконана у турецькому стилі, а рукоять прикрашена рельєфними зображеннями міфічних персонажів.

Шаблю Наполеона продали на аукціоні у Парижі майже за 5 млн євро

Незадовго до завершення правління Наполеон подарував шаблю останньому маршалу Імперії Еммануелю де Груші. 

До торгів зброя зберігалася у родині воєначальника.

Відомо, що другий екземпляр шаблі, ідентичний цьому також замовлений Наполеоном, зберігається в Ермітажі у Санкт-Петербурзі.

Шаблю Наполеона продали на аукціоні у Парижі майже за 5 млн євро

Спочатку лот оцінювався у суму від 700 тисяч до 1 млн євро, але під час торгів вартість зросла у кілька разів.

Ім'я нового власника традиційно не розкривається.

Шаблю Наполеона продали на аукціоні у Парижі майже за 5 млн євро

Після зречення Наполеон вирушив у вигнання на острів Ельба біля берегів Італії. Незабаром він зробив драматичне повернення до Франції, але його кар'єра остаточно завершилася, коли він був переможений англійцями в битві при Ватерлоо в 1815 році. Бонапарт помер у вигнанні на острові Святої Єлени через шість років.

Як повідомляв BAGNET, рік тому пістолети Наполеона продали на аукціоні за 1,7 млн євро.

Підготував: Сергій Дага