Уряд ФРН не змінював своєї політики щодо обмежень на дальність використання зброї Україною
Иллюстративное фото из открытых источников
Віцеканцлер та міністр фінансів ФРН Ларс Клінгбайль офіційно заявив, що уряд країни не змінював своєї політики щодо обмежень на дальність використання західної зброї, яка передається Україні для ведення бойових дій проти російських військ. Цю заяву він зробив у коментарі для німецького телеканалу NTV, спростувавши чутки про нібито ослаблення обмежень.
"Нових рішень у цьому питанні немає. Ми дійсно домовились не обговорювати публічно конкретні системи озброєнь, які передаються Україні. Що ж до дальності ударів, то жодних нових домовленостей, які виходять за межі попередньої політики уряду, не приймалося", — наголосив Клінгбайль.
Німеччина з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну займає обережну позицію щодо підтримки Києва у постачанні озброєнь, особливо високоточної зброї великої дальності. Берлін прагне уникнути ескалації конфлікту і не хоче безпосередньо провокувати Росію новими ударами по території, що виходять за межі української території.
Заява Клінгбайля стала відповіддю на інформацію про можливе скасування або пом’якшення обмежень на далекобійні удари, що викликало значний резонанс у медіа та політичних колах. Уряд ФРН підкреслює, що підтримка України залишається пріоритетом, але вона здійснюється в рамках узгодженої та збалансованої політики.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Северный морской путь: РФ стянула все атомный ледоколы в Арктику»
Происшествия «Покровський напрямок: Ворог нарощує атаки на тлі розмов про мир»
Политика «Поразка України стала б "катастрофою" для Угорщини, – Орбан»
Мир «Археологи виявили у Метрополісі унікальну скульптуру елліністичної епохи»
Политика «Генсек НАТО пояснив, чому США зацікавлені залишатися в Альянсі»
Происшествия «У фігурантів справи "Мідас" знайдено бізнес у сусідній європейській країні»