У Франції згадали про російських хакерів та вибори
Міністерство закордонних справ Франції звинуватило ГРУ РФ у кібератаках на державні та приватні компанії за допомогою хакерського угрупування APT28, відомого також як Fancy Bear.
Як передає пресслужба відомства, країна вживатиме "всіх наявних засобів" для протидії злочинній діяльності Росії у кіберпросторі.
"Франція рішучіше засуджує використання російською військовою розвідкою (ГРУ) угрупування APT28, яке стояло за кількома кібератаками проти французьких інтересів", – йдеться в повідомленні.
За інформацією МЗС, з 2021 року APT28 атакувало близько десяти французьких організацій, серед яких державні служби, приватні компанії, а також спортивна організація, пов'язана з організацією Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року.
Раніше це угрупування використовувалося ГРУ під час атаки на французький телеканал TV5Monde у 2015 році, а також під час спроби дестабілізувати виборчий процес у Франції у 2017 році.
Дипломатичне відомство Франції наголосило, що APT28 також використовується для "здійснення постійного тиску на українську інфраструктуру в контексті війни Росії проти України", а також для атак на інших європейських партнерів Франції.
"Така дестабілізаційна діяльність є неприйнятною та негідною постійного члена Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Вона також суперечить стандартам ООН щодо відповідальної поведінки держав у кіберпросторі, до яких приєдналася Росія", - підкреслили у відомстві.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Президент определился с кандидатурой нового посла Украины в США»
Общество «Львів долучився до пілотування реформи старшої профільної освіти, а повноцінний старт почнеться з 2027 року»
Политика «Зеленський окреслив "коридор можливостей", коли може з'явитися шанс завершити війну»
Наука и техника «Китайське агентство космічних польотів відклало запуск місячної місії "Чан’є-7"»
Общество «350 апаратів Easy Pulse рятують життя захисників - програма Християнського корпусу та БФ молодіжної ініціативи «Надія»»
Мир «Понад півсотні країн ООН закликали РФ до повного припинення вогню та поновлення переговорів з Україною»