У ЄС готові створити трибунал для головного рашиста
Група держав зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України завершила підготовку технічних і юридичних документів для його запуску на базі Ради Європи, повідомили в Європейській правді з посиланням на генерального секретаря Ради Європи Алена Берсе.
За підсумками засідання Core Group завершила технічну роботу над трьома проєктами документів, зокрема:
- проєкт двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи про заснування спецтрибуналу;
- проєкт статуту спецтрибуналу;
- проєкт розширеної часткової угоди про управління спецтрибуналом.
Ці три документи будуть винесені на політичний розгляд держав-учасниць групи.
Берсе привітав “успішне завершення засідання” групи держав зі створення спеціального трибуналу в межах Ради Європи.
“Я вітаю успішний результат засідання ключової групи та завершення підготовки необхідних техніко-юридичних документів для створення спеціального трибуналу в межах Ради Європи”, – наголосив Берсе.
Генсек Ради Європи зазначив, що готовий “швидкий запуск” трибуналу і закликає держави “продемонструвати політичну волю для забезпечення” його створення.
Обговорення стосовно спецтрибуналу для Росії за злочин агресії тривають із 2022 року, оскільки досі не існує міжнародного суду, який би притягав до відповідальності за злочин агресії. Але практичного прогресу в цьому питанні тривалий час не було.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Прем'єрка в останній момент зірвала зустріч із опозицією»
Политика «США финансово больше не причастны к войне в Украине, – Трамп»
Экономика «Фон дер Ляйен представила план финансовой поддержки Украины на 90 млрд евро»
Экономика «Монобільшість знайшла голоси, щоб ухвалити бюджет на 2026 рік»
Происшествия «Спротив триває: 1380-та доба протистояння України збройної агресії Росії»
Политика «Єрмак ще досі займає 9 посад, хоча уже і не в ОПУ»