Росіяни пропонують Трампу допомогти їм добувати копалини і розвивати Арктику
Кремль запропонував команді Дональда Трампа угоду, що стосується російських природних ресурсів, пише The Moscow Times.
За словами керівника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, Росія зацікавлена у спільних проєктах зі США в Арктиці.
Він також підкреслив, що раніше американські нафтові компанії вели "дуже успішний бізнес" у Росії, а через санкції втратили близько 300 млрд дол.
"Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія?" – заявив Дмитрієв.
До початку великої війни в Україні Exxon Mobil була єдиною великою американською компанією, що займалася видобутком нафти в РФ. Вона володіла 30% у проєкті "Сахалін-1", але після запровадження санкцій заявила про вихід. Утім, продати свою частку так і не змогла – Кремль двічі продовжував терміни, останній раз до кінця 2026 року.
Після вторгнення Росії в Україну також оголосили про вихід з ринку великі американські нафтосервісні компанії – Halliburton, Schlumberger і Baker Hughes. Саме завдяки їхній технологічній підтримці РФ змогла відновити видобуток після кризи кінця СРСР.
Путін вимагав, щоб до 2025 року в країні були створені власні технології буріння і розвідки вуглеводнів, а їхня частка досягла б 80%.
Але в реальності понад половину обладнання для гідророзриву пласта - технології, яка дає змогу збільшувати віддачу свердловин, а також видобувати нафту, яку важко дістати, - як і раніше, постачають із "недружніх" країн. А деяким позиціям - наприклад, роторним керованим системам, - залежність від імпорту становить 100%.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Украина готова к гарантиям безопасности и восстановления, США и ЕС поддерживают диалог, – Зеленский»
Происшествия «Спротив триває: 1441-ша доба протистояння України збройній агресії Росії»
Экономика «Обстріли й падіння попиту добили резерви, а податки вже на межі, - Гетьманцев»
Происшествия «Математика російських ударів така, що 40 зі 100 ракет не збиваються, - експерт»
Происшествия «Молодий шахтар намагався рятувати людей в автобусі, по якому стріляли рашисти»
Политика «"Ляпас Альянсу та приниження Трампа": нардеп Нагорняк назвав нічну атаку РФ політичним викликом НАТО»