З Банку Англії вилучили 8 тисяч золотих злитків

Ілюстративне фото з відкритих джерел
З кінця 2024 року трейдери вилучили з Банку Англії майже 8000 золотих злитків, побоюючись наслідків зовнішньої політики президента США Дональда Трампа. Про це пише The Telegraph.
Обсяг вивезеного металу становить майже 2% від усіх запасів.
Заступник керівника Банку Англії Дейв Рамсден розповів, що банк отримав безліч запитів після того, як ціни на золото на ф'ючерсному ринку в Нью-Йорку різко перевищили готівкову ціну в Лондоні.
Він уточнив, що трейдери хочуть встигнути скористатися різницею у цінах. Через велику кількість запитів вилучення злитків золота ускладнене.
За його словами, всі слоти заброньовані, а транспортування металу може зайняти більше часу, ніж зазвичай.
Гордон Браун продав майже половину золотого запасу Великої Британії між 1999 і 2002 роками, коли був канцлером. Банк зберігає понад 400 000 золотих злитків, переважно від імені інших центральних банків і торговців золотом.
Золоті резерви Великої Британії також зберігаються в Банку від імені Казначейства.
Золоті зливки зазвичай важать близько 400 тройських унцій (12,5 кг), що означає, що кожен з них тепер коштує понад $1 млн.
Хоча зазвичай злитки і важать 400 унцій, вони, згідно з правилами Лондонської асоціації ринку дорогоцінних металів, можуть містити від 350 до 430 унцій чистого золота (від 10,9 до 13,4 кг). Для приватних інвесторів у продажу також бувають зливки меншої ваги - від 1 грама.
На початку лютого Дональд Трамп запровадив мита на товари з Канади та Мексики у розмірі 25%. Продукція з Китаю стала обкладатися митом 10%.
Тоді ж вартість золота оновила черговий історичний рекорд і сягнула $2876,5 за унцію.
У травні 2024 року повідомлялося, що Індія перевезла 100 тонн золота з Банку Англії у свої сховища.
Підготував: Сергій Дага