США продадуть Ізраїлю зброю на 7,4 млрд доларів
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Адміністрація Трампа схвалила продаж Ізраїлю зброї на понад 7,4 млрд доларів. До цього списку увійдуть ракети, бомби та багато іншого.
У п'ятницю, 7 лютого, Держдеп повідомив Конгресу США про схвалення продажу 3 тис. ракет класу "повітря-земля" Hellfire і відповідного обладнання на суму 660 млн доларів. Також туди увійдуть бомби, системи наведення і детонатори, загальна вартість яких становитиме 6,75 млрд доларів.
"Сполучені Штати віддані безпеці Ізраїлю, і для національних інтересів США життєво важливо допомагати Ізраїлю розвивати і підтримувати сильний і готовий потенціал самооборони", - йдеться в заявах Держдепу, повідомляє Bloomberg.
Продажі включають понад 2100 250-фунтових бомб GBU-39/B і 2800 корпусів для 500-фунтових бомб MK-82. Постачання бомб і пов'язаних із ними систем наведення, як очікують, почнуться наступного року, тоді як Hellfires, вироблені Lockheed Martin Corp., почнуться 2028 року.
Передбачувані продажі бомб здійснюватимуться як із запасів США, так і від підрядників, включно з Boeing Co., ATK Tactical Systems Co. і підрозділом L3Harris Technologies Inc.
Bloomberg додало, що минулого місяця адміністрація президента США Дональда Трампа відправила Ізраїлю партію бомб вагою 2 тисячі фунтів. Йдеться про зброю, постачання якої було припинено колишнім американським президентом Джо Байденом через те, як Ізраїль провів військовий наступ на ХАМАС у Газі.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Трамп заявил, что Иран нарушил перемирие»
Политика «Стефанчук нагородив Кучму, який свого часу передав Росії стратегічну авіацію»
Происшествия «Зеленський заявив про «далекобійні санкції» проти нафтогалузі РФ»
Происшествия «Лейпциг временно остался без трамваев из-за аномальной жары»
Мир «Аномальна спека: У Франції загинули понад 1000 людей»
Происшествия «Спротив триває: 1587-ма доба протистояння України збройній агресії Росії»