У Польщі повідомили, коли почнетья ексгумація жертв Волинської трагедії на Тернопільщині
Близько 20 експертів ексгумують жертв Волинської різанини в селі Пузники на Тернопільщині.
Як повідомляє польське видання RMF FM, півтора десятка поляків і кілька спеціалістів з України розпочнуть роботу наприкінці квітня
Окрім представників фонду "Свобода та демократія", до команди увійдуть антропологи, археологи, судово-медичні експерти та генетик. Основу місії складатимуть експерти з Поморського медичного університету в Щецині на чолі з професором Анджеєм Оссовським.
"Готовність виїхати також висловили представники Інституту національної пам'яті Польщі. Триває визначення того, в якій якості вони братимуть участь у цій роботі. Крім них, також будуть українські експерти та представники Товариства старожитностей Волині, яке співпрацює з Фундацією "Свобода і демократія", - пишуть у виданні.
У RMF FM відзначили, що виїзд планується на другу половину квітня. На місці облаштують наукову базу з наметами. Команда планує зупинитися в одному з найближчих готелів.
"Після механічного зняття першого шару ґрунту на місці виявлення людських останків у хід підуть лопати та шпателі. Окремі викопані скелети будуть досліджені на місці антропологами. Це передбачає встановлення віку, статі та причини смерті – серед іншого, необхідно: визначити, чи відбулося це "насильницьким способом". Також будуть зібрані зразки ДНК для порівняльного дослідження", - розповідають у медіа про те, як виглядатиме робота.
Також відомо, що фахівці Поморського медичного університету багато місяців збирали генетичний матеріал у нащадків жителів сіл, з яких походять люди, знайдені в Пузниках. Згідно з планом, ексгумаційні роботи триватимуть приблизно місяць.
Підготувала: Ніна Петрович





Экономика «Европа поставила на паузу нефтяной разрыв с Россией»
Происшествия «Львів розриває контракт із польською фірмою через зрив будівництва сміттєпереробного комплексу»
Общество «Тип соцмереж і час онлайн суттєво впливають на добробут користувачів»
Мир «В Чехии расследуют пожар на оружейном заводе и возможный российский след»
Политика «Израиль продолжает наносить удары по Ирану и Ливану»
Происшествия «Спротив триває: 1491-ша доба протистояння України збройній агресії Росії»