Вбивство українця у Словаччині: МЗС вимагає розслідування
Україна звʼязалася зі словацькими правоохоронцями на тлі повідомлень про побиття і смерть українця на імʼя Любомир в Словаччині.
За інформацією телеканалу TA3, чоловіка спіймали на крадіжці в магазині 30 січня, після чого у справу втрутилась поліція Братислави. Від отриманих під час затримання травм українець помер у лікарні наступного дня.
Розслідування смерті Любомира почали після того, як лікар швидкої допомоги, який надавав чоловікові допомогу, повідомив про підозру в побитті українця спецпризначенцями, стверджує TA3.
Як пише словацький портал Aktuality, причиною конфлікту могло стати те, що Любомир був бездомним.
Наразі поліція Словаччини розглядає кілька версій смерті громадянина України.
"У справі відкрито кримінальне провадження за фактом умисного вбивства. На цей час тривають процесуальні дії, і тому ми не можемо надати будь-яку додаткову інформацію", – повідомила представниця слідства Андреа Добяшова.
Глава МЗС України Андрій Сибіга повідомив 3 лютого, що "шокований трагічною смертю громадянина України в Братиславі".
"Ми не можемо виключати етнічну ворожнечу як одну з причин цього злочину. На моє доручення наше посольство вже встановило контакт зі словацькою поліцією та омбудсменом", – додав він.
Міністр наголосив, що Київ вимагає "неупередженого розслідування та притягнення винних до відповідальності".
Підготувала: Ніна Петрович





Общество «В Украине пересмотрят даты праздничных дней»
Политика «В Кремле заранее отвергли мирный план США, Украины и Европы»
Происшествия «Куп’янський напрямок: Бої точаться за ліцей №2 та медичний коледж, – "Мучной"»
Экономика «Британський фінтех Revolut відмовився працювати з клієнтами в Україні»
Мир «Білоруський диктатор вихваляється "орєшніками"»
Политика «Прем'єрка сподівається на поповнення уряду важливим міністром»