На світових ринках може початися криза, - думка
Після початку Трампом торговельної війни, тобто запровадження масштабних тарифів проти Канади, Мексики та Китаю, світові ринки готуються до нового поштовху, повідомляє Reuters.
Мексика і Канада - два найбільших торговельних партнери США - пообіцяли негайні заходи у відповідь, а Китай заявив, що вживатиме "контрзаходи", що створило підґрунтя для чергового витка турбулентності.
Ризик глобальної торговельної війни може завдати шкоди прибуткам американських корпорацій і спричинити тиск на інфляцію, потенційно перекреслити очікування щодо зниження процентних ставок у США і ще більше послабити такі валюти, як канадський долар і китайський юань.
"Досі ринок дійсно був на боці Трампа, але це може змінитися, і вони можуть вперше кинути йому виклик", - сказав головний інвестиційний директор Siebert Financial в Нью-Йорку Марк Малек.
Головний ринковий аналітик ATFX Global в Сіднеї Нік Твідейл вважає, що потрясіння негативно вплинуть на канадську, мексиканську і китайську валюти. Твідейл також очікує значних рухів валют, коли відкриються азіатські ринки.
Канадський долар опинився на лінії вогню в останні дні, досягнувши п'ятирічного мінімуму в районі 1,459 за долар минулого тижня.
Мексиканський песо може впасти майже на 12%, валюта торгувався на рівні 20,6 за долар в кінці п'ятниці.
Аналітики також очікують певного розпродажу акцій та інших активів з підвищеним ризиком, коли ринки знову відкриються в понеділок 3 лютого.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Кремль кличе Зеленського на переговори з Путіним»
Мир «У тіньового фолоту агресивної країни виникли проблемі у Бальтійському морі»
Происшествия «Спротив триває: 1434-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Спорт «Australian Open –2026: Еліна Світоліна вперше вийшла у півфінал»
Мир «Орбан заявил о "вмешательстве в выборы" и вызвал посла Украины»
Политика «Глава МЗС України розкрив формат 20-пунктного мирного плану»