Грузинська влада може отримати європейські санкції
Одностайність щодо цих заходів залежатиме від усіх 27 лідерів країн ЄС, заявив посол ЄС у Грузії Павел Герчинський, передає SOVA.
Він підкреслив, що ситуація в країні останні 12 днів "абсолютно несумісна з відносинами, які були у Європейського Союзу з Грузією".
"Всі заходи на столі. Грузія протягом багатьох років мала привілейовані відносини з Європейським Союзом. Ми запропонували Грузії угоду про асоціацію, угоду про вільну торгівлю, угоду про безвізові поїздки. Нарешті, Грузії було надано статус кандидата на членство", - нагадав посол.
Водночас Герчинський наголосив, що наразі у ЄС триває робота з підготовки запровадження санкцій проти грузинської влади, але для їхньої дії необхідний консенсус серед усіх 27 лідерів блоку.
"Мені відомо, що ведеться робота з підготовки санкцій. Досягнення одностайності залежить від усіх 27 столиць. Я думаю, сподіваюся, що будь-якій столиці ЄС буде важко ігнорувати рівень насильства, рівень жорстокості. Давайте подивимося, чи будуть санкції представлені в понеділок, підготовча робота дійсно ведеться", - заявив дипломат.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «Офіс генпрокурора має відповісти, чому у Вишневому зруйновано 13 гектарів житлової забудови»
Спорт «Костюк вперше пробилася до чвертьфіналу Вімблдону»
Мир «Нідерланди більше не можуть надавати ракети Patriot Україні»
Политика «В Варшаве ожидают, что Киев не будет отвечать на истерику польских шовинистов»
Политика «Рютте: Сложно предположить, что должно произойти, чтобы вынудить Путина сесть за стол переговоров»
Спорт «ЧС-2026 з футболу: Аргентина програвала Єгипту 0:2, але забила три м'ячі»