У Франції горів шпиль Руанського собору
Фото: шпиль Руанського собору
У французькому місті Руан спалахнув шпиль Руанського собору, який був заснований у 1030 році. Горіли будівельні риштування - шпиль перебуває на реставрації.
"На шпилі Руанського собору почалася пожежа. Причина зараз невідома. Усі державні ресурси мобілізовані. Дякую за сприяння", - написав у соцмережі X мер Руана Ніколя Мейєр-Россіньоль.
Підходи до собору закриті та оточені поліцією. До 15:00 за київським часом (14:00 за місцевим часом) пожежу загасили, повідомляє Agence France-Presse.
Пожежа почалася на висоті 120 метрів. Відвідувачів собору евакуювали. До ліквідації загоряння залучили 60 пожежників та майже 30 одиниць техніки. Шпиль раніше був відреставрований, зараз він виготовлений з металу.
Руанський собор – готичний католицький собор, головна визначна пам'ятка міста Руан. Висота собору складає 151 метр. Він включений до списку національної спадщини Франції. Найстаріша частина нинішнього собору - вежа Сен-Ромен, збудована у 1145 році. Вона повністю вигоріла 1 червня 1944 після бомбардувань, сам собор також сильно постраждав і згодом був відновлений.
11 червня пожежа сталася на даху Версальського палацу. На даху будівлі проводились будівельні роботи. Незабаром пожежу загасили, збитків колекціям музею завдано не було.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Бойовий досвід на службі картелій: Колумбійці та мексиканці посилають людей в Україну по секрети бойових дронів»
Общество «Партнерство, що виходить за межі окремих проєктів: ZDOROVI та IRC розпочинають новий етап співпраці»
Политика «Частина українців задумується про переїзд із Польщі через зростання антиукраїнських настроїв»
Мир «Ситуація в Сеуті довела вразливість європейських кордонів, - єврокомісар»
Происшествия «Водій називав військових "дурними" та "воюючими за бандитів" відео викликало скандал»
Политика «Антибалістичний проект FREYJA: Зеленський назвав терміни створення Україною власної балістики та системи ПРО»