14:12 / 10.07.2024 Мир

Пістолети Наполеона продали на аукціоні за 1,7 млн євро (відео)

Фото: Пістолети Наполеона

Два пістолети Наполеона Бонапарта продали на аукціоні у Франції за 1,69 млн євро. Виручена сума виявилася вищою за оцінки в 1,2-1,5 млн євро, які експерти давали за ці історичні предмети.

Особа покупця, який придбав пістолети на аукціоні у Фонтенбло, не розкривається. Наполеон замовив пістолети у зброяра Луї Марена Госсе на початку XIX століття. Зброя знаходиться в ящику з горіхового дерева, яке оббите зсередини зеленим оксамитом. 

Вважається, що ці пістолети пов'язані зі спробою самогубства імператора після першого зречення. Натомість Наполеон прийняв отруту, але його вирвало, і він вижив.

Згодом він подарував набір своєму союзнику генералу Арману де Коленкур.

Після зречення Наполеон вирушив у вигнання на острів Ельба біля берегів Італії. Незабаром він зробив драматичне повернення до Франції, але його кар'єра остаточно завершилася, коли він був переможений англійцями в битві при Ватерлоо в 1815 році. Бонапарт помер у вигнанні на острові Святої Єлени через шість років.

Напередодні Франція заборонила вивозити ці пістолети за межі країни, визнавши їх національним надбанням. Тепер влада Франції може впродовж 30 місяців висунути пропозицію про викуп предмета мистецтва, визнаного національним надбанням.

У власника є право відмовитись. Якщо держава не викупить предмет, заборона на вивіз буде скасована.

Підготував: Сергій Дага