04:40 / 21.06.2024 Мир

Росіяни вже розпочали гібридну війну проти ЄС

дехто вважає, що Росія відкриває другий фронт гібридної війни з ЄС через активізацію операцій в регіоні Балтійського моря, повідомляє Bloomberg.

"Росія зараз веде дві війни. Одна з них - кінетична, звичайна війна в Україні. Інша - гібридна війна в Європі й на Заході з метою вплинути на характер суспільного дискурсу або якимось чином похитнути наше почуття безпеки", - заявив президент Фінляндії Александр Стубб

Відправлення груп мігрантів до кордонів, глушіння сигналів GPS і вербування злочинців для дрібних диверсій – це лише деякі дії Росії. Фінляндія, країни Балтії та Польща стверджують, що мета Росії – вселити страх у населення їх країн.

"Москва регулярно зображує країни Балтії як підбурювачів війни й русофобів, а також залучає тролів і армії ботів для спаму в соціальних мережах шкідливим контентом, як стверджують їхні спецслужби", — пишуть Bloomberg.

Згідно зі звітом Європейського центру передового досвіду з протидії гібридним загрозам в Гельсінкі від 30 травня, Росія активніше, ніж будь-коли раніше, використовує гібридні операції, щоб послабити Європу та дестабілізувати її зсередини.

Здатність Росії здійснювати такі атаки обмежена висилкою російських шпигунів з країн ЄС, але офіційні особи цих країн кажуть, що вони, як правило, на крок відстають від російських планів.

Підготувала: Ніна Петрович