03:30 / 19.04.2024 Мир

Грузинський очільник уряду боїться "стати українцем"

Основною метою скандального закону про іноагентів у Грузії є “запобігання українізації”.

Про це повідомив прем’єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе, передає місцевий мовник 1tv.

“Законопроєкт “Про прозорість зовнішнього впливу” насамперед спрямований на захист Грузії від українізації – зміцнення суверенітету Грузії та забезпечення стабільного розвитку країни, що є необхідною умовою для інтеграції Грузії в Європейський Союз”, – заявив він.

Кобахідзе стверджує, що недержавні організації (НДО) хотіли організувати революцію в країні, позбавивши її європейського майбутнього.

“Якби НДО досягли того, що вони активно намагалися зробити в 2020-2022 роках, а саме зміни влади шляхом революції, то сьогодні Грузія була б у гіршій ситуації, ніж Україна, а це означає, що і мир, і євроінтеграція, залишилися б у минулому”, – сказав прем’єр Грузії.

У Міністерстві закордонних справ України вже відреагували на такі заяви, там обурені коментарями грузинського прем’єра.

“Використання імені нашої країни у такому зневажливому контексті завдає додаткової шкоди українсько-грузинським відносинам. Русифікація, а не міфічна “українізація” є реальною загрозою для Грузії. Україна зацікавлена у мирній та дружній атмосфері у Грузії, завжди рішуче підтримувала і продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – йдеться у повідомленні.

МЗС України закликало всі зацікавлені сторони поважати право громадян Грузії на мирний протест і шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу.

Підготувала: Ніна Петрович