00:01 / 19.04.2024 Мир

Терористи ХАМАС бажають іноді їздити до Європи та засідати серед поважних людей

Сполучені Штати у четвер голосуватимуть проти заявки Палестини на повноправне членство в Організації Об'єднаних Націй, повідомив американський посадовець в інтерв'ю Reuters.

«США, як і раніше, вважають, що найбільш швидкий шлях до державності для палестинського народу лежить через прямі переговори між Ізраїлем і Палестинською адміністрацією за підтримки США та інших партнерів», — сказав він

Рада, що складається з 15 членів, має проголосувати за проект резолюції, яка рекомендує Генеральній Асамблеї ООН, що складається зі 193 членів, «прийняти Державу Палестина в члени Організації Об'єднаних Націй».

Для ухвалення резолюції Радбезу необхідно щонайменше дев'ять голосів «за» і відсутність вето з боку США, Великої Британії, Франції, Росії або Китаю. Дипломати кажуть, що пропозиція може отримати підтримку до 13 членів Ради, що змусить США застосувати своє право вето.

Наразі палестинці є державою-спостерігачем, яка не є членом ООН. Фактичне визнання державності було надано їй Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році. Але заявка на отримання статусу повноправного члена ООН має бути схвалена Радою Безпеки, а потім щонайменше двома третинами голосів Генеральної Асамблеї.

Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан заявив, що палестинці не відповідають критеріям, необхідним для того, щоб стати повноправним членом ООН, а саме: постійне населення, визначена територія, уряд і здатність вступати у відносини з іншими державами.

«Кого Радбез хоче "визнати" і надати статус повноправного члена? ХАМАС у Газі? Палестинський ісламський джихад у Наблусі? Кого?», — запитав Ердан у Ради Безпеки.

Він додав, що надання повноправного членства в ООН палестинцям не матиме жодного позитивного ефекту для кожної зі сторін і спричинить лише руйнування на довгі роки та зашкодить будь-якому шансу на майбутній діалог.

Водночас представник Палестини Зіад Абу Амр, вважає, що членство його країни жодним чином не може зашкодити перспективам миру між палестинцями та ізраїльтянами.

«Ті, хто намагаються перешкодити прийняттю такої резолюції ... не допомагають перспективам миру між палестинцями та ізраїльтянами і перспективам миру на Близькому Сході в цілому», —наголосив він.

Абу Амр додав, що повноправне членство Палестини в ООН не є альтернативою серйозним політичним переговорам для реалізації рішення про дві держави, однак, за його словами, резолюція дає надію на те, що рішення, яке дасть змогу врегулювати конфлікт можливе.

Рада Безпеки ООН вже давно підтримує бачення двох держав, що живуть пліч-о-пліч в межах безпечних і визнаних кордонів. Палестинці хочуть мати державу на Західному березі річки Йордан, у Східному Єрусалимі та Секторі Гази — на всій території, захопленій Ізраїлем у 1967 році. алестинська адміністрація на чолі з президентом Махмудом Аббасом здійснює обмежене самоврядування на Західному березі. ХАМАС відсторонив Палестинську адміністрацію від влади в Газі в 2007 році.

Підготувала: Ніна Петрович
ТЭГИ: