У Трампа почалися проблеми через події у Капітолії
Експрезидента Дональда Трампа можна судити через штурм Капітолія 6 січня 2021 року, що може відкрити шлях до низки цивільних позовів проти нього, пише The Washington Post.
Справа, яку розглядали федеральні судді, стосується позову двох офіцерів поліції Капітолія і близько десятка законодавців-демократів. Вони ще у 2021 році подали проти Трампа позов, звинувтивши його в провокуванні насильства під час подій 6 січня 2021 року.
Закон, який фігурує в позові, був ухвалений для боротьби з насильством Ку-клукс-клану – руху за вищість білої раси – після Громадянської війниу США. Стверджувалось, що Трамп "вступив у змову" з членами ультраправих груп, які брали участь у штурмі Капітолія.
Адвокати Трампа наполягали, що він захищений від позову, оскільки як президент мав так званий абсолютний імунітет – звільнення від відповідальності за будь-які дії, вчинені в межах офіційних обов'язків.
Але судді одноголосно вирішили, що Трамп "не встановив" свого права на імунітет у тому випадку.
Рішення федерального апеляційного суду США у Вашингтоні потенційно відкриває шлях і до інших цивільних позовів, у яких від експрезидента вимагатимуть компенсації за штурм Капітолія. Трамп ще може його оскаржити.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Зеленський назвав нову дату наступних тристоронніх зустрічей»
Мир «На думку Трампа, Гренландія повинна служити інтересам США»
Происшествия «Біля Криму партизани знищили систему зв'язку деяких окупантів»
Мир «Німецький міністр оборони не впевнений, що 5 стаття НАТО працюватиме»
Мир «У римській базиліці знайшли “небесну версію” Джорджі Мелоні»
Происшествия «Кремль порушив "енергетичне перемир'я": Україна під масованим ударом "шахедів" і ракет»