23:58 / 28.11.2023 Мир

Фінляндія закриває кордон з рашистами, поки тимчасово

Фінляндія вирішила тимчасово закрити і останній діючий пункт пропуску на кордоні з Росією – на найближчі два тижні, сказав прем’єр-міністр Петтері Орпо, повідомляє Helsingin Sanomat.

Орпо зазначив, що уряд вирішив закрити усі пункти пропуску на кордоні з Росією, з яких на цей час залишався діючим лише КПП "Райя-Йоосеппі" у Лапландії. 

Подати заявки на притулок надалі можна буде лише у портах і аеропорту. 

Водночас, рішення не торкнеться вантажних залізничних перевезень між Росією і Фінляндією. Рішення набуде чинності опівночі з 29 на 30 листопада і діятиме до 13 грудня. 

Прем’єр акцентував, що причиною рішення стала спроба Росії чинити вплив за допомогою мігрантів на Фінляндію, і для Гельсінкі це неприйнятно. 

У понеділок на КПП "Райя-Йоосеппі" подали заявки про притулок лише кілька мігрантів, у вівторок – жодного. Проте, за словами Петтері Орпо, Гельсінкі у рішенні керувалося не цифрами, а загальною оцінкою ситуації. 

Як відомо, з середини листопада на КПП між Росією та Фінляндією почало приходити суттєво більше людей без документів, що дають їм право в’їзду на територію ЄС. Раніше російські прикордонники не пропускали таких мандрівників на виїзд.

Підготувала: Ніна Петрович