08:30 / 28.07.2023 Мир

Польща офіційно відкриває у себе "академію HIMARS"

Ілюстративне фото з відкритих джерел

До складу Війська Польського після 18-річної перерви повертається ракетно-артилерійський підрозділ. Про це заявив глава Міністерства оборони Польщі Маріуш Блащак після підписання рішення про створення "академії HIMARS" і 1-ї ракетної бригади, повідомляє Dziennik Gazeta Prawna.

Блащак у четвер, 27 липня, у селі Києво Куявсько-Поморського воєводства взяв участь у церемонії підписання рішення про створення "академії HIMARS" і 1-ї ракетної бригади, а також у ракетних навчаннях з використанням пускової установки HIMARS.

"Через 18 років до польської армії повертається ракетно-артилерійський підрозділ", – сказав очільник Міністерства оборони.

Він нагадав, що у 2005 році була розформована остання ескадрилья, оснащена пострадянським озброєнням – ракетами "Точка", дальність дії яких становить 70 кілометрів. "Сьогодні ми побачили в дії HIMARS, дальність дії яких становить до 300 кілометрів", – підкреслив він.

За його словами, це означає, що польська армія має можливість вести вогонь на великі відстані. "Це надзвичайно важливо для стримування агресора. Ми усвідомлюємо, що HIMARS у руках українців є ефективною зброєю для зупинки російського вторгнення", – додав Блащак.

"Академія HIMARS" буде займатися всім, що пов’язано з логістикою і обслуговуванням артилерійських систем. Вона опікуватиметься підготовкою фахівців та командного складу.

Очільник Міноборони наголосив, що завданням польської влади є оснащення польської армії зброєю, яка є ефективною і перевіреною для стримування агресора – "зброєю, яка змусить росію не наважуватися на вторгнення в Польщу".

"Саме така зброя є на озброєнні Війська Польського. Сьогодні ми могли переконатися, що в руках польських солдатів, які пройшли підготовку як у США, так і в Польщі, це чудова зброя для стримування агресора", – сказав він.

Раніше стало відомо, що Південна Корея та Польща планують разом розробляти колісну бронетехніку.

Підготував: Сергій Дага