15:47 / 17.03.2023 Мир

Китайські компанії продали росії гвинтівки, деталі для дронів та бронежилети

Фото: gettyimages.com

Китайські компанії, зокрема пов'язані з урядом у Пекіні, відправили до росії 1000 штурмових гвинтівок та інше обладнання, яке може бути використане у військових цілях, включно з деталями для дронів та бронежилетами. Про це повідомляє видання Politico, посилаючись на торгові та митні дані.

За даними видання, постачання відбувалися у період з червня до грудня 2022 року.

У матеріалі йдеться, що China North Industries Group Corporation Limited, один із найбільших державних оборонних підрядників Китаю, у червні 2022 року відправив гвинтівки російській компанії Техкрім. Гвинтівки CQ-A, створені за зразком M16, але позначені в даних як "цивільні мисливські рушниці", використовуються воєнізованою поліцією в Китаї та збройними силами у Філіппінах, Південному Судані та Парагваї.

За даними ЗМІ, наприкінці 2022 року російські організації також отримали 12 партій запчастин для безпілотників від китайських компаній та понад 12 тонн китайських бронежилетів через Туреччину.

"Хоча митні дані не показують, що Пекін продає Москві велику кількість зброї спеціально для допомоги у військових діях, вони показують, що Китай постачає російським компаніям раніше невраховане обладнання "подвійного призначення – комерційні предмети, які також можуть бути використані на полі бою в Україні", – йдеться у публікації.

Також повідомляється, що компанія Da-Jiang Innovations Science & Technology Co. (DJI) у листопаді та грудні 2022 року відправляла невеликому російському дистриб'ютору запчастини для дронів (акумулятори та камери) через Об'єднані Арабські Емірати.

Згідно з митними даними, у грудні минулого року росії вдалося імпортувати понад 800 тонн бронежилетів на суму близько $10 млн. Ці бронежилети були виготовлені турецькою компанією Ariteks, і більшість із них була імпортована безпосередньо з Туреччини, хоча деякі партії прибули до росії через ОАЕ, пишуть журналісти.

У Politico стверджують, що росія також імпортувала бронежилети китайської компанії Xinxing Guangzhou Import & Export Co.

У матеріалі йдеться, що торгові дані також показують, що російська державна оборонна компанія "рособоронекспорт" з 2022 року імпортує мікрочипи, тепловізори та запчастини, такі як газотурбінний двигун, з різних країн – від Китаю до Сербії та М'янми.

Підготував: Сергій Дага