NASA готує запуск ядерного реактора на Місяць
Фото: Шон Даффі/Getty Images
Тимчасовий адміністратор NASA і міністр транспорту США Шон Даффі цього тижня оголосить прискорені плани зі створення ядерного реактора на Місяці. Це стане першим великим кроком Даффі на чолі космічного агентства, пише Politico з посиланням на внутрішні документи.
Ініціатива передбачає запуск 100-кіловатного реактора до 2030 року. Проект отримав новий імпульс після скорочення бюджету NASA і в умовах посилення конкуренції з боку Китаю та росії, які працюють над спільною місячною програмою.
Указ також передбачає, що агентство має протягом 60 днів залучити індустрію до обговорення, обрати керівника проєкту та розпочати підготовку до запуску. Раніше NASA фінансувало дослідження 40-кіловатного реактора, але новий план передбачає більші потужності.
За словами посадовців, ядерна установка стане ключовим елементом для тривалого перебування астронавтів на Місяці.
Паралельно NASA отримало директиву щодо пришвидшеної заміни Міжнародної космічної станції. Замість неї планується побудувати комерційні орбітальні станції до 2030 року. У разі провалу ініціативи є ризик, що Китай залишиться єдиною країною з постійною присутністю в космосі.
Новий курс NASA узгоджується з політикою адміністрації Трампа, яка орієнтується на пілотовані місії та скорочення фінансування наукових програм.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Ахметов купив апартаменти в Монако за пів мільярда доларів, тоді як його працівники гинуть під атаками»
Спорт «Мюнхенская "Бавария" обеспечила себе титул чемпиона Бундеслиги на четыре тура раньше»
Мир «Трагедія у Луїзіані: внаслідок стрілянини загинули 8 дітей»
Происшествия «Офіс Президента України попередив про шахраїв, що вдають із себе Буданова»
Происшествия «Сили оборони "змагаються" з окупантами за трьома напрямками, – Сирський»
Происшествия «Спротив триває: 1518-та доба протистояння України збройній агресії Росії»